sobota, 11 stycznia 2014

Promieniowanie kształtu


  

                               Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie mają w naszym życiu otaczające nas kształty. Na co dzień praktycznie nie zwracamy na nie uwagi zakupując przeróżnego rodzaju ozdoby, naczynia czy projektując swoje domy wymyślamy udziwnione kształty by uzyskać niepowtarzalny styl, nie zważając na znaczenie i wpływ poszczególnych figur i znaków na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego jednym z tematów mojej pracy jest ENERGIA KSZTAŁTU.        
     

Od zarania dziejów ludzie powierzali swoje problemy czarownikom i szamanom, żeby pomogli im zabezpieczyć siebie i swój dom (rodzinę) przed złymi siłami, w tym przed chorobami i nieszczęściami, które mogliby zesłać na nich mściwi bogowie. Stosowano przeróżnego rodzaju amulety, talizmany ochronne ale i również zabezpieczenia w postaci określonych kształtów budowli mieszkalnych, czy miejsc modlitewnych. W starożytnych Chinach badaniem terenu, jak i projektowaniem takich miejsc zajmowali się specjaliści od feng-szui (Feng Shui - tzn.wiatr i woda), zwani również geomantami (od geomancji). Na podstawie obserwacji ukształtowania terenu, jak i rozmieszczenia przeróżnych budowli, roślin, cieków wodnych, itd.,  zgodnie z kierunkami stron świata, dobierali odpowiednie miejsce zarówno na budynek mieszkalny, świątynie, jak i miejsce pochówku. Wiedza ta była pilnie strzeżona i przekazywana z pokolenia na pokolenie; geomanci często wywodzili się z bogatych i wpływowych kręgów hierarchii społecznej. Chińska sztuka geomancji polegała na  uzyskaniu odpowiedniego przepływu energii na danej powierzchni poprzez wprowadzenie właściwych elementów udrażniających ten przepływ. Uważano, że w przyrodzie krążą nieprzerwanie dwa rodzaje ścierających się przeciwstawnych energii: yang i yin. Człowiek musi zadbać o zachowanie równowagi pomiędzy nimi, żeby uzyskać zdrowie i siłę. Nieobojętne zatem jest, jaki kształt terenu wybieramy na budowę domu, ogrodu i jakie elementy przyrody czy innych sąsiednich budowli będą współgrały (lub nie) z naszym domostwem. Najbardziej zalecanym takim terenem (w Chinach) był obszar o kształcie podkowy. Wybrzuszenie w postaci wzgórza czy drzew powinno znajdować się od północy, zaś część tzw. "otwarta" skierowana ma być na południe.             
                       Charakterystyczne łuki podkowiaste często
                              wykorzystywano   w architekturze                                                 

Element podkowy o znaczeniu ochronnym.
Herb Belina na budynku wikarówki
 (Kraków /Wawel)                                                   

Spirala prawoskrętna

Inny znany symbol wykorzystywany zarówno jako element zdobniczy, jak i w przeróżnego rodzaju zabiegach energetycznych, jest spirala. Szczególnie prawoskrętna - zgodna z ruchem słońca i wskazówek zegara, jak się okazuje jest jednym z najstarszych symboli świata. Oznacza wzrost, rozwój, kosmiczną energię. Spirala prawoskrętna może służyć jako energetyzator wody pitnej i produktów spożywczych, jak i w charakterze odpromiennika czy ochronnego neutralizatora w przypadku gdy mamy do czynienia z energiami osłabiającymi nasz organizm. Spirala prawo i lewoskrętna to symbole o przeciwnych znaczeniach. Podobnie jak liczba "9" i "6". Dziewiątka zapisywana jest prawoskrętnie (od środka), szóstka przeciwnie - lewoskrętnie. Początkowo szóstka była nie co przedłużona o dolną linię:
                                                     

 Z czasem nabrała zdecydowanie bardziej okrągłych kształtów. Obie liczby (9 i 6) w znaczeniu symbolicznym również mają różne znaczenie.
                                         


Kształty spirali często spotykamy
w przyrodzie/fot. J. Smak
Podwójna spirala DNA, zwana również podwójnym heliksem. Przeciwne kierunki skrętu zewnętrznej i wewnętrznej spirali powodują połączenie przeciwstawnych biegunów jin i jang. Podwójną spiralę zwykle wiesza się w pomieszczeniach, by oczyścić mieszkanie ze złych energii, wprowadzić harmonię, zwiększyć ilość pozytywnej energii w pomieszczeniu. Zawieszona w sypialni poprawia sen.


Podwójna spirala DNA

                       

Kształt spirali w leczeniu, z pozytywnym skutkiem wykorzystał swego czasu radiesteta w sutannie, ksiądz Józef Horecki. Zakładał odpromienniki spiralne, testował układy piramid w likwidowaniu szkodliwego promieniowania a także analizował podobieństwa w działaniu piramidy, stożka i spirali. Doszedł do wniosku, że spirala z praktycznego punktu, jest łatwiejsza w zastosowaniu. Już narysowany jej kształt wykazuje promieniowanie. Odkrył, że ilość zwoi spiralnych nie jest obojętna w działaniu. Badał różnice pomiędzy spiralami o 7 zwojach, 11 zwojach, wykorzystując różne kombinacje i ich wielokrotność. Zawsze używał spirali prawoskrętnych. Zdobytą wiedzę wykorzystywał w leczeniu niekonwencjonalnym. 

 Zainteresowanym powyższą tematyką polecam moją książkę : 

2 komentarze:

  1. Interesuje mnie działanie spirali, a mianowicie cos wiecej na jej temat czy znasz moze tego rodzaju ksiazki lub wiecej materialow o wykorzystaniu ich w praktyce?

    OdpowiedzUsuń
  2. Z podręczników radiestezyjnych, jakie posiadam niewiele można się dowiedzieć. Zawarte w nich "szczątkowe" można powiedzieć informacje, powielają się. Postaram się popracować nad tym w przyszłości :) Niewątpliwie jest to ciekawy temat, któremu zapewne warto poświęcić więcej uwagi.

    OdpowiedzUsuń