sobota, 11 stycznia 2014

Ziołolecznictwo


     
Ziołolecznictwo - czyli stosowanie ziół w leczeniu chorób, jest dziedziną powszechnie znaną i praktykowaną. Obecnie zastosowanie mieszanek ziołowych w poszczególnych schorzeniach, nie jest już dla nikogo niedostępną tajemnicą w przeciwieństwie do dawnych czasów, gdy ziołami leczyli tylko znachorzy. Proste działanie ziół (dziś już całkiem zrozumiałe) wyolbrzymiano dodając do tego i owego odpowiednie zaklęcia, liczby, formuły, wróżby czy modły. Nazwy roślin obdarzonych najsilniejszymi mocami trzymano w tajemnicy. .

Powtarzająca się w mieszankach (np. O. Klimuszki) określona liczba ziół w składzie (7, 9, 11) również trąci zabobonem. Jak się okazuje nie do końca.
Ojciec Klimuszko w swoich notatkach zapewnia, że nie jest to żaden zabobon ani okultyzm i że wszystko w przyrodzie ma swoje prawa uzależnione od całego kosmosu. Stwierdza również, że nic w przyrodzie nie jest parzyste. Przeprowadziłam ekspertyzę radiestezyjną na kilku mieszankach ze zbioru sławnego polskiego zielarza. Badając kolory poszczególnych składników, uzyskałam promieniowanie kilku kolorów jednocześnie, jednak po zmieszaniu wszystkich składników otrzymałam promieniowanie trzech kolorów a nieraz tylko jednego. Znaczy to, że ilość składników jest tak precyzyjnie dobrana, żeby mieszanka pod względem chromoterapeutycznym a także ze względu na zawartość substancji czynnych (makro - i mikroelementów, olejków, cukrów, garbników czy flawonoidów) działała wybiórczo na dany narząd i określoną chorobę. 

 Np. MIESZANKA NA OSTRE ZAPALENIE NEREK:


1. ziele nawłoci (Z, N, I,
Cz, P, Ż) 
2. ziele skrzypu (Z, P, Ż, N,
I, F, Cz)
 3. ziele dziurawca (P, F, UF,
I, N, Cz)
 4. ziele bratka (Z, F, I,) . 
5. kwiat wiązówki błotnej
(Z, N, I, P, Ż, Cz) 
6. kłącze pięciornika (Ż, P,Cz,
I, N, 
7. korzeń wilżyny
(P, F) 
8. kłącze perzu (Ż, Z, P, Cz,
I, N, F) 
9. znamiona kukurydzy (Z, Ż,
P, Cz, F, N) 
10. liść brzozy (I, F, Ż, Z, N, UF, P, Cz) 
       11. ziele rdestu ptasiego (Z, Ż, P, Cz, F).


Cała mieszanka po zmieszaniu wszystkich składników promieniuje tylko trzema kolorami: zielonym (Z), pomarańczowym (P) i żółtym (Ż), podczas gdy poszczególne jej składniki emitują: zielony (Z), żółty (Ż), niebieski (N), pomarańczowy (P), czerwony (Cz), indygo (I), fioletowy (F)i ultrafioletowy (UF).
Kiedy indziej po zmieszaniu równie dużej ilości składników uzyskałam promieniowanie tylko jednego koloru, białego...Więcej na temat w nowo wydanej książce, pt.: "Radiestezja w praktyce. Wahadełko, chromoterapia, diagnostyka"-Wyd.Studio Astropsychologii Białystok, 2016.

         

Czytaj również:

Zioła - tradycja w polskim domu

Porady zielarskie i nie tylko
https://poradyzielarskie.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza