piątek, 2 listopada 2018

Naturoterapia w świetle badań radiestezyjnych

Naturoterapia (Naturopatia) - to niekonwencjonalna, bezinwazyjna  metoda leczenia, polegająca na wykorzystaniu różnych prostych metod naturalnych, mających na celu podniesienie odporności, poprawę samopoczucia psychicznego, uzyskanie sprawności fizycznej a tym samym powrót do zdrowia. Pod pojęciem naturoterapii kryje się: akupunktura, akupresura, ziołolecznictwo, homeopatia, haloterapia, hipoterapia, hortiterapia, dogoterapia, muzykoterapia, itd...
Sceptycy uważają, że tego typu formy leczenia polegają na sugestii. Jednak radiesteci są w stanie sprawdzić, na ile dana metoda potwierdza się w praktyce. Podobnie jest z bioenergoterapią. Przykładowo zgłasza się do nas pacjent i prosi o radiestezyjną ocenę stanu zdrowia. Na odpowiednim wykresie sprawdzamy biowitalność organizmu pacjenta. Porównujemy polaryzację chorobową i ogólną (całego organizmu. Po przeprowadzonym seansie czy zabiegu, ponownie sprawdzamy polaryzację tej osoby. Jeśli wynik nie ulegnie zmianie, oznacza to, że dana metoda nie wpływa na nasze samopoczucie i poprawę zdrowia. Jeśli polaryzacja organizmu ulegnie podwyższeniu, zaś chorobowa zmniejszy się, będzie to oznaczało pozytywne działanie tej metody leczenia. Jeśli wynik będzie odwrotny, to znak, że powinniśmy się wycofać z podjętej formy leczenia.
Można zastosować inną formę diagnozy. stworzyć dowolną skalę według której będziemy dokonywali porównań. Niektórzy radiesteci posługują się do tego celu wahadłem segmentowym... Nie jest istotne jaką formę badań obierzemy. Wynik uzyskamy (w skali procentowej) taki sam. 
Wiele razy przeprowadzałam radiestezyjną ocenę stanu zdrowia pacjentów, przed i po seansach bioterapeutycznych, masażach a także po treningu jazdy konnej. Każdorazowo uzyskałam podwyższony wynik polaryzacji ogólnej organizmu po przebytym seansie/zabiegu. Po treningu jazdy konnej również. Dowodzi to nieobojętnego wpływu ww. form terapeutycznych na nasze samopoczucie.


Hipoterapia jest doskonałą formą
rehabilitacji ruchowej

Podobne ekspertyzy możemy przeprowadzić na przykład przed spacerem do lasu czy wędrówką w góry i po powrocie do domu. Góry i roślinność bardzo pozytywnie wpływają na podwyższenie naszej polaryzacji a tym samym poprawę samopoczucia. Zbawienny wpływ na poprawę naszego zdrowia ma przede wszystkim ruch: gimnastyka, pływanie, taniec, jazda na rowerze, wędrówki górskie, również popularny w ostatnich latach nordic walking (byle nie uprawiany w spalinowym smogu). 
Zapewne nie jest nikomu obca drzewoterapia, czyli przytulanie się do pnia zdrowego drzewa i czerpanie z niego energii witalnej. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każde drzewo nadaje się do tego typu terapii. Nie mogą to być drzewa stare, suche, zbyt duże ani małe/młode. Najbardziej odpowiednie będzie drzewo średniej wielkości, rosnące niezbyt daleko od ścieżki leśnej, czyli takie, które zaznajomione jest z energią ludzi. Jednak nie można korzystać z energii drzewa znajdującego się w pobliżu zbiorowiska śmieci/odpadów. Często znajdujemy w lesie wyrzucone pojemniki po produktach spożywczych (i nie tylko); takie elementy niszczą energię natury. Gdy zbadamy metodą radiestezyjną zasięg energii biowitalnej zdrowego drzewa, wynosi ona 30 000 j., 40 000 j. i więcej w skali Bovisa i promieniuje na odległość od 3 do 6 m., jednak gdy to samo drzewo otoczymy odpadami (plastikowymi kubkami, reklamówkami, puszkami, itp.), zasięg jego bioenergii zmaleje do około. 30 cm (!). Moc promieniowania również ulega 
                                        Zwierzęta intuicyjnie wyczuwają
                          miejsca energetyczne/fot.J.Smak

pomniejszeniu do tego stopnia, że po jakimś czasie drzewo zaczyna usychać. To nie przypadek, że usycha zawsze od strony wysypiska śmieci... Tak więc szanujmy zieleń, dbajmy o nasze lasy, gdyż są one naturalnym źródłem jonów ujemnych, tak bardzo potrzebnych dla utrzymania zdrowia.
Jedną z ww. metod naturalnych form leczenia jest hortiterapia, czyli ogrodolecznictwo. Miłośnicy roślin i prac ogrodowych, z wielką pasją podkreślają, jak ogromną radość sprawia im uprawa warzyw i kwiatów. Każdy uzyskany plon cieszy ich oko i sprawia im ogromną satysfakcję. Można przyrównać go do udanego dzieła, dzięki któremu poprawia się nasze samopoczucie i wzrasta samodowartościowanie. Każdy przyzna, że ład i porządek wokół domu i w ogrodzie/parku doenergetyzuje nas, poprawia nastrój i wycisza. Chaos i nieporządek drażnią i pogarszają samopoczucie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza