sobota, 11 stycznia 2014

Ziołolecznictwo


     
Ziołolecznictwo - czyli stosowanie ziół w leczeniu chorób, jest dziedziną powszechnie znaną i praktykowaną. Obecnie zastosowanie mieszanek ziołowych w poszczególnych schorzeniach, nie jest już dla nikogo niedostępną tajemnicą w przeciwieństwie do dawnych czasów, gdy ziołami leczyli tylko znachorzy. Proste działanie ziół (dziś już całkiem zrozumiałe) wyolbrzymiano dodając do tego i owego odpowiednie zaklęcia, liczby, formuły, wróżby czy modły. Nazwy roślin obdarzonych najsilniejszymi mocami trzymano w tajemnicy. .

Powtarzająca się w mieszankach (np. O. Klimuszki) określona liczba ziół w składzie (7, 9, 11) również trąci zabobonem. Jak się okazuje nie do końca.
Ojciec Klimuszko w swoich notatkach zapewnia, że nie jest to żaden zabobon ani okultyzm i że wszystko w przyrodzie ma swoje prawa uzależnione od całego kosmosu. Stwierdza również, że nic w przyrodzie nie jest parzyste. Przeprowadziłam ekspertyzę radiestezyjną na kilku mieszankach ze zbioru sławnego polskiego zielarza. Badając kolory poszczególnych składników, uzyskałam promieniowanie kilku kolorów jednocześnie, jednak po zmieszaniu wszystkich składników otrzymałam promieniowanie trzech kolorów a nieraz tylko jednego. Znaczy to, że ilość składników jest tak precyzyjnie dobrana, żeby mieszanka pod względem chromoterapeutycznym a także ze względu na zawartość substancji czynnych (makro - i mikroelementów, olejków, cukrów, garbników czy flawonoidów) działała wybiórczo na dany narząd i określoną chorobę. 

 Np. MIESZANKA NA OSTRE ZAPALENIE NEREK:


1. ziele nawłoci (Z, N, I,
Cz, P, Ż) 
2. ziele skrzypu (Z, P, Ż, N,
I, F, Cz)
 3. ziele dziurawca (P, F, UF,
I, N, Cz)
 4. ziele bratka (Z, F, I,) . 
5. kwiat wiązówki błotnej
(Z, N, I, P, Ż, Cz) 
6. kłącze pięciornika (Ż, P,Cz,
I, N, 
7. korzeń wilżyny
(P, F) 
8. kłącze perzu (Ż, Z, P, Cz,
I, N, F) 
9. znamiona kukurydzy (Z, Ż,
P, Cz, F, N) 
10. liść brzozy (I, F, Ż, Z, N, UF, P, Cz) 
       11. ziele rdestu ptasiego (Z, Ż, P, Cz, F).


Cała mieszanka po zmieszaniu wszystkich składników promieniuje tylko trzema kolorami: zielonym (Z), pomarańczowym (P) i żółtym (Ż), podczas gdy poszczególne jej składniki emitują: zielony (Z-), żółty (Ż-), niebieski (N-), pomarańczowy (P-), czerwony (Cz-), indygo (I-), fioletowy (F-) i ultrafioletowy (UF-).
Kiedy indziej po zmieszaniu równie dużej ilości składników uzyskałam promieniowanie tylko jednego koloru, białego... Może się zdarzyć, że zebrane zioła będą emitowały dodatkowy kolor albo nie wszystkie ich kolory radiestezyjne będą ujemne. Wszystko zależy od miejsca ich występowania i czystości/skażenia środowiska. Ważne jest również ich przechowywanie. Nie może to być miejsce wilgotne ani znajdujące się  w polu promieniowania sieci elektrycznej. 
W ocenie promieniowania kolorów znaczenie ma nie tylko gleba ale i czystość powietrza, na przykład emisja fal radioaktywnych wywołana m.in. bombardowaniem rakietami dalekiego zasięgu. Pomimo tego, że gdzieś za granicami naszego kraju toczy się wojna, to tak naprawdę skażenie również do nas dociera.



Więcej na temat w mojej książce, pt.: "Radiestezja w praktyce. Wahadełko, chromoterapia, diagnostyka"-Wyd.Studio Astropsychologii Białystok, 2016
.
         






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz