piątek, 2 listopada 2018

Naturoterapia w świetle badań radiestezyjnych

Naturoterapia (Naturopatia) - to niekonwencjonalna, bezinwazyjna  metoda leczenia, polegająca na wykorzystaniu różnych prostych metod naturalnych, mających na celu podniesienie odporności, poprawę samopoczucia psychicznego, uzyskanie sprawności fizycznej a tym samym powrót do zdrowia. Pod pojęciem naturoterapii kryje się: akupunktura, akupresura, ziołolecznictwo, wodolecznictwo, homeopatia, hipoterapia, hortiterapia (ogrodolecznictwo), dogoterapia, muzykoterapia,  itd...



    Sceptycy uważają, że tego typu formy leczenia polegają na sugestii. Jednak radiesteci są w stanie sprawdzić, na ile dana metoda potwierdza się w praktyce. Podobnie jest z bioenergoterapią.     Przykładowo zgłasza się do nas pacjent i prosi o radiestezyjną ocenę stanu zdrowia. Na odpowiednim wykresie sprawdzamy polaryzację chorobową pacjenta i jego organizmu. Po przeprowadzonym seansie czy zabiegu, ponownie sprawdzamy polaryzację tej osoby. Jeśli wynik nie ulegnie zmianie, oznacza to, że dana metoda nie wpływa na samopoczucie pacjenta i poprawę jego zdrowia. Jeśli polaryzacja organizmu ulegnie podwyższeniu, zaś chorobowa zmniejszy się, będzie to oznaczało pozytywne działanie tej metody leczenia. Jeśli wynik będzie odwrotny, to znak, że powinniśmy się wycofać z podjętej terapii.
    Można zastosować inną formę diagnozy. Utwórzmy dowolną skalę według której będziemy dokonywali porównań. Niektórzy radiesteci posługują się do tego celu wahadłem segmentowym... Nie jest istotne jaką formę badań obierzemy. Wynik uzyskamy (w skali procentowej) taki sam. 
    Wiele razy przeprowadzałam radiestezyjną ocenę stanu zdrowia pacjentów przed i po seansach bioterapeutycznych, masażach a także po treningu jazdy konnej. Każdorazowo uzyskałam podwyższony wynik polaryzacji ogólnej organizmu po przebytym seansie/zabiegu. Po treningu jazdy konnej również. Podobne wyniki uzyskujemy podczas tańca. Nie chodzi o taniec połączony z zakrapianą imprezą ale o taniec świadomy (aerobik, balet). Tu również podczas wykonywanych ruchów wzmaga się przepływ energii; organizm pocąc się usuwa z ciała toksyny. A więc  nieobojętny jest na naszą żywotność tryb życia jaki prowadzimy. Siedzący tryb (praca przy komputerze+dojazd do pracy samochodem), nie sprzyja zdrowiu.


Hipoterapia jest doskonałą formą
rehabilitacji ruchowej

    Podobne ekspertyzy możemy przeprowadzić na przykład przed spacerem do lasu, jazdą na rowerze, czy wędrówką w góry i po powrocie do domu. Góry i roślinność bardzo pozytywnie wpływają na podwyższenie naszej polaryzacji a tym samym poprawę samopoczucia. Zbawienny wpływ na poprawę naszego zdrowia ma przede wszystkim ruch: gimnastyka, pływanie, taniec, jazda na rowerze, wędrówki górskie, również popularny w ostatnich latach nordic walking (byle nie uprawiany w spalinowym smogu).
Swego czasu znaną obecnie metodę wodolecznictwa podjął Vincenz Priessnitz. Jak na tamte czasy, zdawałoby się, że wynaleziona przez prostego chłopa metoda leczenia górską wodą źródlaną, była nie do przyjęcia. Oskarżono go nawet o znachorstwo. Rozprawa sądowa zakończyła się jednak uniewinnieniem Priessnitza z uwagi na brak przeszkód w stosowaniu kąpieli w naturalnej wodzie! Z czasem doceniono wysiłki Vincenza i nagrodzono za zasługi. Do dziś wodolecznictwo wykorzystuje się we wszystkich ośrodkach sanatoryjnych a o sukcesach tej metody mogą poświadczyć sami kuracjusze. Wynalazcy w podziękowaniu za trud i zaangażowanie w leczenie, w czeskim Jesieniku - miejscowości w której powstał pierwszy zakład wodoleczniczy, postawiono pomnik.
Zapewne nie jest też nikomu obca drzewoterapia, czyli przytulanie się do pnia zdrowego drzewa i czerpanie z niego energii witalnej. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każde drzewo nadaje się do tego typu terapii. Nie mogą to być drzewa stare, suche, zbyt duże ani małe/młode. Najbardziej odpowiednie będzie drzewo średniej wielkości, rosnące niezbyt daleko od ścieżki leśnej, czyli takie, które zaznajomione jest z energią ludzi. Jednak nie można korzystać z energii drzewa znajdującego się w pobliżu zbiorowiska śmieci/odpadów. Często znajdujemy w lesie wyrzucone pojemniki po produktach spożywczych (i nie tylko); takie elementy niszczą energię natury. Gdy zbadamy metodą radiestezyjną zasięg energii biowitalnej zdrowego drzewa, wynosi ona 30 000 j., 40 000 j. i więcej w skali Bovisa i promieniuje na odległość od 3 do 6 m., jednak gdy to samo drzewo otoczymy odpadami (plastikowymi kubkami, reklamówkami, puszkami, itp.), zasięg jego bioenergii zmaleje do około. 30 cm (!). Moc promieniowania również ulega pomniejszeniu do tego stopnia, że po






 jakimś czasie drzewo zaczyna usychać. To nie przypadek, że usycha zawsze od strony wysypiska śmieci. Tak więc szanujmy zieleń, dbajmy o nasze lasy, gdyż są one naturalnym źródłem jonów ujemnych, tak bardzo potrzebnych dla utrzymania zdrowia.
Powracając do tematyki górskich wędrówek, pragnę dodać, że moje badania radiestezyjne wykonane (wielokrotnie) na miejscu w plenerze i metodą teleradiestezyjną wykazują, iż energia uzdrawiająca na terenie górskim przebiega mniej więcej w taki oto sposób:
Kopiowanie i publikowanie  całości lub fragmentów bloga, tylko za zgodą autorki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz